BIC Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Gebze Osb Çarşı, Kocaeli


Nazwa:
BIC:
Miasto:
Kod pocztowy:
Kraj:
Szukaj również oddziałów banku


BIC / SWIFT:YAPITRISFEX   Turcja
Nazwa banku:Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Gebze Osb Çarşı

Kraj:Turcja

Ulica:Gosb Meydan Binası 1600.Sokak No:1601-620 41400
Miasto:Kocaeli (İzmit)
Stan:Çayırova

Telefon:+90 262 751 29 60
Fax:+90 262 647 95 90

Oddział:Tak

BIC Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Gebze Osb Çarşı, Kocaeli (Turcja) (kodu SWIFT)

Kod BIC banku Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Gebze Osb Çarşı w miejscowości Kocaeli (İzmit) to YAPITRISFEX. Skrót BIC oznacza 'Kod identyfikacyjny podmiotu' (ang. 'Business Identifier Code'), dawniej był to 'Kod identyfikacyjny banku' (ang. 'Bank Identifier Code'). Jest to ustandaryzowany międzynarodowo kod identyfikujący oddziały w transakcjach płatniczych. Jest on używany przez instytucje kredytowe, brokerów oraz podobne im firmy na całym świecie i jednoznacznie identyfikuje każdą ze stron, które bezpośrednio lub pośrednio uczestniczą w transakcjach płatniczych. W transakcjach płatniczych kod BIC / SWIFT BIC jest używany w połączeniu z numerem IBAN ('Międzynarodowy numer rachunku bankowego', ang. 'International Bank Account Number'), przy czym BIC identyfikuje bank, a IBAN - posiadany w nim rachunek.

Z kolei IBAN składa się z następujących elementów:

  1. Dwie litery oznaczające kod kraju.
  2. Dwie cyfry jako kod zabezpieczający. Obejmują one kombinacje od 02 do 98. Wykorzystanie kodu zabezpieczającego pozwala na rozpoznanie kodu kraju przy błędnym wpisaniu jednej z liter. Nawet przy kilku błędach indywidualnie przypisane cyfry pozwalają niemal zawsze poprawnie rozpoznać kraj.
  3. Seria znaków identyfikująca właściwe konto, znana również jako BBAN ('Podstawowy numer konta bankowego', ang. 'Basic Bank Account Number'). W większości krajów składa się z samych cyfr. Zwykle jest to kod banku oraz numer konta.

Na przykładzie fikcyjnego konta o numerze 901234496 z kodem banku 1234496, numer IBAN będzie podobny do tego: TR99 1234 4969 0123 4496 . Aby ułatwić odczytywanie numeru IBAN, zwykle jest on dzielony na czteroznakowe segmenty. IBAN może mieć do 34 znaków, jednak w większości krajów jest on krótszy.

Kod BIC również zawiera kod kraju. W przeciwieństwie do numeru IBAN, nie jest on umieszczony na początku, lecz na pozycji 5 i 6. Przykładowo dla kodu BIC YAPITRISFEX jest to TR. W nielicznych przypadkach kod kraju z numeru IBAN może się różnić od tego użytego w kodzie BIC ze względu na zastosowanie różnych standardów.

BIC zawiera od 8 do 11 znaków i nie obejmuje osobnego kodu zabezpieczającego. W odróżnieniu od numeru IBAN, BIC, poza długością, można sprawdzić, konsultując, czy znajduje się on w spisie BIC, regularnie aktualizowanym przez SWIFT. Z drugiej strony w przypadku numeru IBAN istnieje możliwość zastosowania procedury matematycznej, aby sprawdzić, czy jest on poprawny formalnie, wykorzystując zawarty w nim kod zabezpieczający. Mogą istnieć tylko formalnie poprawne numery IBAN. Jednakże tylko dany bank może potwierdzić, czy powiązany z nim konkretny IBAN tak naprawdę istnieje. Numery IBAN, które już nie istnieją lub zostały sfałszowane, nie mogą być rozpoznane za pomocą kodu zapezpieczającego.

Ich siedzibą jest bank Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Gebze Osb Çarşı w miejscowości Kocaeli (İzmit). Natomiast Kocaeli (İzmit) znajduje się w kraju Turcja. Z bankiem Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Gebze Osb Çarşı można się skontaktować telefonicznie pod numerem 262-751 29 60.


Nie możemy zagwarantować trafności danych.

Data danych: 09/2023